EĞİTMEN SERTİFİKASYONLARI CANCUN 2019
 
   Dil Seçin
bandera USA   bandera Japon   bandera Rusia   bandera Brasil   bandera Italia   bandera Mexico   bandera taiwan

GUADALAJARA HAKKINDA

GUADALAJARA İÇİNDE & ETRAFINDA NELER YAPILIR?

PLAYA DEL CARMEN (CARMEN PLAJI)

Playa del Carmen (Carmen Plajı), Cancun Meksika sahilinden 45 dakika uzakta güzel ve sakin bir tatil cenneti. Daha çok beyaz kumlu plajları, turkuaz renkte suları ve verdiği rahatlık hissiyle tanınır. Çok uzun zaman önce bir balıkçı köyüydü, şimdi Meksika`da ilk gidilecek yer haline geldi.

Burada yapılabilecek çok şey var. Meşhur 5. cadde, mağazalar, restoranlar, barlar ve palmiye ağaçlarının birbiri ardına yer aldığı, şehir boyunca uzanan bir yaya yoludur.

Sahile doğru, dünyanın en uzun ikinci mercan kayalığı olan Meso-American Barrier Reef`i bulacaksınız. Şnorkelle yüzme meraklıları ve tüplü dalgıçlar için bir harikalar diyarıdır. Büyüleyici Maya arkeolojik alanlarını da unutmayın. İnsanlar ve kültür mutlaka ilginizi çekecektir.

KUKULCÁN PYRAMID AT CHICHEN ITZÁ (CHICHEN ITZÁ`daki KUKULCÁN PİRAMİD

Playa del Carmen’e 178 km uzaklıkta yer alan tesis, Meksika’nın en önemli arkeolojik sitelerinden biridir. Modern dünyanın yedi harikasından biri seçilmiştir.

Chichén Itzá, dünyaca ünlü Maya harabelerinden birisidir. El Castillo olarak bilinen devasa bir basamak piramidi, 6,5 kilometrekareye hükmetmektedir. Milattan önce 600’lerden 1200`lü yıllara kadar gelen antik bir şehirdir. Top sahası, Warriors (Savaşçılar) Tapınağı ve Kafataslarının Duvarı gibi yapılarda grafik taş oymalar günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Her gece ses ve ışık gösterileri, binaların sofistike geometrisini aydınlatır.

 

 

ISLA MUJERES (KADINLAR ADASI)

Isla Mujeres (Kadınlar Adası), Cancun Meksika`daki Bahia de Mujeres’in (Kadınlar Koyu’nun) karşısında güzel ve huzurlu bir cennettir. Isla Mujeres, Cancun`dan daha rahat ve sakindir, ancak bu orada yapılabilecek pek bir şey olmadığı anlamına gelmez, sadece Isla Mujeres’in özel atmosferinde hiçbir şey yapmayabileceğiniz veya gününüzü su sporlarıyla, alışverişle, keşifle ve içerek doldurabileceğiniz anlamına gelir.


Güzel beyaz kumlu plajları, sakin kristal berraklığında turkuaz suları ve Meksika Karayiplerindeki dost canlısı yerli halkıyla tanınır. Ada sakinleri, balıkçılardan sanatçı ve müzisyenlere, dalgıçlardan aşçılara ve gurbetçilere kadar çeşitliliğiyle, başka hiçbir yerdekine benzemeyen bir topluluk oluşturuyor. Karayiplerin güzelliği, Mayalar`ın mirası ve halkın büyüleyici çekiciliğiyle, Isla Mujeres dünyanın her yerinden insanlar için bir sığınak haline gelmiştir.

DİĞER TURİSTİK YERLER:

COZUMEL, HOLBOX ADASI, XEL HÁ, XPLOR, MAYMUN BARINAĞI, YUNUSLARLA YÜZME, TULUM VE ÇOK DAHA FAZLASI!

ECHO-ARCHAEOLOGICAL PARK: XCARET (EKO ARKEOLOJİK PARK: XCARET)

Maya ormanı ve Meksika kültürünün 50`den fazla heyecan verici cazibe merkezinde nasıl bir araya geldiğini keşfetmek için Xcaret`in izlerini sürün. Riviera Maya`daki Playa del Carmen sahilinde yer alan Xcaret`te, herkes için turistik mekanlar vardır. Geleneksel bir Fiesta Charra`nın ve Maya Topu Oyunu`nun tadını çıkarın ya da bir doğa aşığıysanız Jaguar Adası`nı ve renkli Kelebek Köşkü`nü ziyaret edin. Karayip Denizi`nin de tadını çıkarabilirsiniz! Şnorkelli bir tur atın, yeraltı nehirlerinde yüzün ve Dolphin Swim (Yunuslarla Yüzme) ile eğlenin. Gece karanlığı düştüğünde, size eşlik edecek 300 sanatçı ile ışık ve renk kutlaması olan ve sizi Meksika tarihine götürecek "Xcaret Mexico Espectacular" sunumunda onur konuğumuz olacaksınız.

CENOTES AND ¨RIO SECRETO¨ (SECRET RIVER) OBRUKLAR VE GİZLİ NEHİR(SECRET RIVER)

Obruklar, doğanın sihirli bir eylemidir, daha belirgin olarak, esas olarak kireçtaşından yapılmışlardır. Yucatán Yarımadası`nda 6.000`nden fazla sayıda oldukları düşünülmektedir ve bunların her biri benzersizdir. Yağmurla tatlı su ile doldurulurlar ya da tuzla dolu su altı mağara sistemlerine bağlanırlar.

Sayısız jeolojik oluşumlar üzerine gezegenimizin tarihinin yazıldığı ve berrak tatlı suda yüzen Río Secreto`nun kristal müzesi boyunca, hayatınızın sonsuza dek değişeceği büyülü bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Rio Secreto, kesinlikle dünya harikalarından biri olabilirdi. Binlerce büyük eğim gösteren sarkıt ve dikit ile bu müthiş yeraltı nehrini deneyimleyin. Bu, gizemli ve gerçekten muhteşem bir şeye şahit olmak için zamanda geri adım atmak gibidir.

ALIŞVERİŞ

Markalı yeni bir kıyafet veya eve götürülecek bir hediye arıyorsanız Cancun`un bol miktarda alışveriş fırsatı var. Her zaman kozmetik ve güzel mücevherler üzerinde harika kampanyalar bulabilirsiniz, Cancun`da alışveriş vergisizdir. Bunlar, Cancun`da alışverişe çıkmanız için harika yerlerdir: La Isla Alışveriş Köyü, Plaza Las Americas, Mercado 28, Playa del Carmen`de 5th Avenue (5. Cadde).